Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Jungfraupark w Interlaken
      Różne: Mystery Park
Mystery Park w Interlaken
logo Mystery Park Nazwisko Erich von Däniken jest znane wielu Polakom, szczególnie tym, którzy interesują się zjawiskami nadprzyrodzonymi, czy kontaktami z obcymi cywilizacjami. W wielu polskich księgarniach kupić można dużo książek jego autorstwa. Jest to największy szwajcarski badacz tego co nieznane. Z dniem 24 maja 2003 r. zrealizowały się dziecięce marzenia Dänikena: otwarcie "Mystery Park".

To obiekt położony w miejscowości Interlaken, zbudowany kosztem 86 milionów franków, zatrudniający 160 osób. Planowano, że rocznie odwiedzi go min. 300.000 turystów, co winno przynieść 12,5 milliona franków zysku.

Mystery Park To dzieło życia Dänikena, który zrelizował tu swoje marzenie: wielopokoleniowy park rozrywki jednocześnie uczący nauki o ziemi i wszechświecie, przedstawiający największe zagadki ludzkości. To zupełnie inny park niż Disneyland. Tu dziadek z wnuczkiem mogą bawić się tak samo, przeżywając każdy na swój sposób tajemniczy świat wokół nas, wybudowany sztucznie, ale realistycznie. To fascynująca przygoda dla każdego, kilka godzin oderwania od normalnego życia.

Wśród eksponatów znajdowało się blisko 500 meteorytów, zakupionych od muzeum i fundacji Bally. Meteoryty umieszczono w centralnym budynku, gdzie pokazywane były pod tytułem Universum (Wszechświat).

Wkrótce okazało się, że plany nie zostaną zrealizowane w takim stopniu, by zapewnić rentowność przedsięwzięcia. Obiekt ostatecznie zamknięto, cały czas poszukując sponsorów lub inwestorów, gotowych wesprzeć to przedsięwzięcie. Wreszcie w dniu 2 kwietnia 2010 r. ponownie otworzono wrota parku, jednak pod zmienioną nazwą: JungfrauPark Interlaken.

Zwiedzający mają możliwość uczestnictwa w nowym pokazie panoramicznym 360° „AletschHeart of the Swiss Alps“, odwiedzin w miniaturowej Aletsch Arena, udziału w pokazie „Seraphäum „, dotyczącym ostatnich odkryć dotyczących piramid oraz uczestniczyć w pokazie na temat rok 2012 "Powrót Bogów?". Sam Erich Dąniken uczestniczący osobiście w tych pokazach nie jest przekonany co do tych rewelacji.

Jeśli będziecie w rejonie Interlaken to zachęcamy do odwiedzin w JungfrauPark (dawniej Mystery Park). Na prawdę warto!
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat